Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 18. listopadu?

Na pražském náměstí Míru tento týden zahajují provoz vánoční trhy a to je známka toho, že Vánoce se neodvratně blíží. Pojďme na ně ale ještě chvíli nemyslet a věnujme se kultuře a dalším zajímavým akcím.


Film/ Ukradený stát + diskuze

Dokumentární snímek Ukradený stát mapuje nejen současnou politickou a společenskou situaci na Slovensku, ale také to, kam jsme se třicet let od revoluce posunuli, a jak lze nazvat politické zřízení země, kde má demokracie výrazné deficity. V dokumentu vystupují novináři, bloggeři, advokáti i agenti zpravodajských služeb. Po projekci bude následovat diskuze.

KDE: Kino Ponrepo
KDY: středa 20. 11. od 20:30


Film / 22. Festival francouzského filmu

Milujete Francii? A co francouzskou kinematografii? Ve vybraných pražských kinech můžete až do středy 27. listopadu navštívit ty nejoceňovanější a nejnovější francouzské snímky.

KDE: Praha – různá kina
KDY: do středy 27. 11.


Umění / 1989

Národní galerie si pro své návštěvníky připravila výstavu, která přináší díla českých umělců a fotografů, v nichž se snažili zachytit rok 1989. Tento rok totiž nebyl výjimečný jen co se týče politické situace, ale také z hlediska uměleckého, zejména ve fotografii. Výstava se proto snaží prozkoumat tento osudový rok z trochu jiných úhlů.

KDE: Národní galerie – Veletržní palác
KDY: do neděle 16. 2. 2020


Hudba / Imagination Festival 2019

Festival moderních elektronických hudebních žánrů a audiovizuální zážitek v jednom. Dvě pódia a nálož drum&bass a harder styles. Na festivalu budou samé hvězdy z Evropy, Austrálie nebo Ruska.

KDE: PVA Expo Praha Letňany
KDY: pátek 22. 11. od 20:00


Umění / Meat Design Ostrava

Festival plný inspirace, nápadů a nejnovějších designových kousků. Čekají vás přednášky, projekce, diskuze i workshopy. Právě tady máte ideální příležitost nakoupit originální dárky na Vánoce. Nebo si je rovnou vlastnoručně vyrobit.

KDE: Dolní oblast Vítkovice
KDY: od pátku 22. 11. do neděle 24. 11.


Literatura / Česká vlna 2019

Jedno odpoledne a moře literatury. To je Česká vlna, která přinese besedy, autogramiády a čtení českých autorů. O svých knihách budou povídat například Bianca Bellová, Petra Soukupová, Jan Němec nebo Alena Mornštajnová.

KDE: DOX
KDY: sobota 23. 11. od 14:00


Divadlo / Na větrné hůrce

Jedno z nejslavnějších děl anglické literatury Na větrné hůrce Emily Brontëové bude mít tento týden premiéru na prknech Švandova divadla. V hlavních rolích se ukáže Marie Štípková, nový člen souboru Jan Grundman a také se můžeme těšit na Annu Stropnickou.

KDE: Švandovo divadlo
KDY: premiéra v sobotu 23. 11. od 19:00


Nákupy / Žižkovský blešák

Doražte do klubu Storm, kde vás přivítá na třicet prodejců s různými kousky oblečení a doplňky z druhé ruky. Jídlo ani dobrá káva chybět nebudou.

KDE: Storm Club Prague
KDY: neděle 24. 11. od 18:00


Foto: Jakub Jíra, Na větrné hůrce, Švandovo divadlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM