DivadloPozvánky

Září: Do divadla na…?

Po nucené pauze a letních prázdninách se divadelní sezóna zase pomalu, ale jistě rozjíždí. Nasaďte roušky a přijďte se podívat i vy na některou z nejnovějších inscenací. Mám pro vás pár zajímavých tipů.


Karl Ove Knausgård: Můj boj

Zná ho každý, kdo se alespoň trochu zajímá o literaturu. Karl Ove Knausgård se totiž proslavil svou autobiografickou hexalogií, v níž na sebe prozradil naprosto všechno. Často tím poškozoval sebe, své přátelé i rodinu. Ti samozřejmě nebyli rádi, že odhaluje nejen své, ale i jejich soukromí. Sám spisovatel se však považuje za novodobého Marcela Prousta a jeho autobiografický román je proto také často přirovnáván k Proustovu Hledání ztraceného času. Nyní se Můj boj ocitl na divadelních prknech MeetFactory, zpracována je však jen jeho první část Smrt v rodině, kdy se dva bratři vydávají do bydliště svého otce, aby mu vystrojili pohřeb.

KDE: MeetFactory
KDY: sobota 12. 9. od 20:00 – premiéra / pondělí 14. 9. od 20:00


Zlatá pláž

Představte si, že máte tak znetvořený obličej, až ho musíte schovávat pod maskou. Přesně takový problém má i kluk, kterému nikdo neřekne jinak než Zombík. Lidé kolem se k němu nechovají zrovna nejlépe, a tak když dostane příležitost něco ošklivého provést, neodolá.

KDE: Divadlo Na zábradlí
KDY: sobota 26. 9. od 19:00


Platonov

Narozeninová oslava. Spousta lidí. Znuděných a osamělých lidí. Pomalu zjišťují, kolik životních příležitostí už promarnili, a tak raději život pojali jako jeden velký mejdan, bez ohledu na to, že mohou i zemřít. To je krutá fraška A. P. Čechova.

KDE: Divadlo DISK
KDY: pátek 18. 9. od 19:30 / premiéra zrušena – náhradní termín premiéry bude upřesněn


294 statečných

Tohle je kvalitní akční béčko o hrdinech operace Anthropoid z druhé světové války. Jde o dokumentárně fikční hru o skutečné, hrdinské události a jejím zákulisí.

KDE: Divadlo pod Palmovkou
KDY: pátek 18. 9. od 19:00 / premiéra


Přelet nad kukaččím hnízdem

Kdo by neznal Formanovu filmovou adaptaci románu Kena Keseyho Vyhoďme ho z kola ven v hlavních rolích s vynikajícím Jackem Nicholsonem? Nyní toto drama můžete zhlédnout i na divadelních prknech. O dramatizaci knižní předlohy se postaral Dale Wasserman, divadlo DISK se zase rozhodlo ji zhmotnit na svých prknech. A tak se opět podíváme do oregonské psychiatrické léčebny za jedním svérázným chlapíkem, který se rozhodně žádnými pravidly ústavu řídit nehodlá.

KDE: Divadlo DISK
KDY: středa 23. 9. od 19:30 / premiéra


Ze života Čapka

Hra o spisovateli Karlu Čapkovi pochází z pera Petra Vacka, který sklidil obrovský úspěch za inscenaci Saturnin. Nyní se pokusí prozrazit s hrou o nejzásadnějších životních okamžicích a dílech českého literárního velikána.

KDE: Divadlo Na Jezerce
KDY: čtvrtek 24. 9. od 19:00


Výjimečný stav

Tento měsíc se Výjimečný stav hraje naposledy. Pokud tedy máte chuť zhlédnout vtipnou komedii o nevěře a máte rádi herce Karla Zimu, Jitku Ježkovou nebo Josefa Poláška, nenechte si ji ujít.

KDE: Divadlo Na Fidlovačce
KDY: úterý 29. 9. od 19:00 / derniéra


Rain Woman

Slavný americký film Rain Man v hlavních rolích s Dustinem Hoffmanem a Tomem Cruisem známe asi všichni. Tentokrát ale trpí autismem žena. Nedokáže se o sebe postarat, a tak ji na krk dostane její sestra. V tu chvíli se oběma ženám život otočí vzhůru nohama. A na povrch začínají vyplouvat traumata z minulosti.

KDE: Divadlo D21
KDY: středa 30. 9. od 19:30 / premiéra


Foto: Přelet nad kukaččím hnízdem, Divadlo DISK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM