LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 10. srpna? (víkendové tipy)

Užívám si dovolenou na Šumavě, takže mě tento týden kulturní a lifestylové akce míjejí. Pokud ale zrovna nemáte co dělat, určitě vám přijde pár tipů vhod.


Gastro / Vínofest

Vína z Moravy, Čech a různých koutů Evropy můžete přijít ochutnat do pražských Riegrových sadů. Chybět nebude ani občerstvení a prostřední malebného parku, ze kterého budete mít krásný výhled na západ slunce nad Prahou.

KDE: Riegrovy sady, Praha 2
KDY: pátek 14. 8. a sobota 15. 8. od 15:00


Divadlo / MEDA

Pokud jste dosud divadelní hru mapující život jedné z nejvýraznějších mecenášek umění ještě neviděli, doporučuji to napravit. Meda Mládková minulý rok oslavila sté výročí a rozhodně si zaslouží, aby se o ní vědělo a mluvilo.

KDE: Museum Kampa
KDY: pátek 14. 8. od 19:30


Lifestyle / Ulicemi pražské Hanoje

Divili byste se, kolik lidí z Prahy a blízkého okolí ještě nebylo v pražské Hanoji. A přitom je to taková škoda. O Sapě se říká, že je to město ve městě a je to pravda. Najdete tu nejen supermarkety se zbožím, které jinde neseženete, čerstvé bylinky a exotické ovoce, ale i kadeřnictví, banky, zdravotnická zařízení… Vietnamci tu mají zkrátka vše. Přijďte se na to podívat. Stojí to za to.

KDE: SAPA
KDY: sobota 15. 8. od 10:00


Hudba / Pobřežní hlídka tour 2020

PSH je možné potkat kdekoliv, třeba na pláži. Uspořádali totiž tour po republice a některé ze zastávek jsou vyloženě letními destinacemi. Třeba autokemp Nová Rabyně k letní party přímo vybízí. Doražte si poslechnout trio Vladimír 518, DJ MAJK TRAFIK a Orion naživo.

KDE: Autokemp Nová Rabyně
KDY: sobota 15. 8. od 15:30


Gastro / Festival piva Prachatice

Přehlídka malých lokálních pivovarů se uskuteční v jihočeských Prachaticích. V sobotu si můžete v klidu popít a v neděli si udělat výlet do nedalekých Českých Budějovic nebo Českého Krumlova.

KDE: Prachatice – Velké náměstí
KDY: sobota 15. 8. od 12:00


Divadlo / Antická štvanice 2020: Šílený Herkules

Hra vypráví o světoznámém bojovníkovi a hrdinovi Herkulovi, který se po dvanácti letech vrací domů. Je však otázkou, zdali ještě vůbec dokáže žít normálním životem. Nejspíš nedokáže a tak udělá něco, co od něj vůbec nikdo nečeká.

KDE: Letní scéna Štvanice – Pod mostem
KDY: sobota 15. 8. a neděle 16. 8. od 20:30


Gastro / Piknik na střeše Lucerny

Co se v neděli nasnídat v samém srdci Prahy a s krásným výhledem na věže a střechy v centru města? Zajděte si na piknik do Lucerny. Za 1 200 korun dostanete piknikový koš pro dvě osoby a láhev prosecca k tomu. Tato cena obsahuje vstup na střechu Lucerny pro dvě osoby, prostřenou piknikovou deku a samozřejmě koš plný výborného jídla. Najdete v něm například šopský salát, kuřecí stripsy v parmazánové strouhance, rozpečené bagety či lívance.

KDE: Střecha Lucerny
KDY: neděle 16. 8. od 10:00


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM