Lifestyle

Dárky na poslední chvíli!

Ještě není pozdě. Dokonce ani na to nechat si dárky zaslat poštou nebo přes Zásilkovnu. Že vám chybí nápad? Nevadí! Já pro vás mám nápadů hned několik.


Pro milovníky kávy

Rádi si dopřáváte filtrovanou kávu? Pak pro vás mám něco, co vás zaručeně nadchne. Stylovou kapsli od designérky Karolíny Jeřábkové, ze které si můžete vychutnat překapávanou kávu, kterou tolik milujete. Systém podobný V60 je jednoduchý, rychlý, a co víc – kapsle je skutečným designovým skvostem.


Dárkový poukaz na workshop

Tvoříte rádi? A chcete si sami vyrobit diář, zápisník nebo cestovatelský deník? Vřele doporučuji Reformát. A cestou do dílny mrkněte i na sortiment, který v Reformátu mají. Závisláci na papírenském zboží se rozplynou blahem.


Elegantní pomocník na každý den

Hledáte něco speciálního? Co takhle darovat elegantní nůž, který potěší každého muže? Sáhněte po jednom z těch, které vyrábí firma ANV Knives. Usnadňuje každodenní život, má skvělé řezné vlastnosti a jednoduchý, minimalistický design.


Obalte si život

Sáčky na knížky, nabíječky, dudlíky, zkrátka na cokoliv vás napadne. I. V. U. K. neboli Iva Krupicová se věnuje designu, knižním vazbám i grafice. A je 100 % originální.


Náušnice a svíčky

Ručně zhotovované náušnice a svíčky ze zdraví nezávadného sojového jsou dílem Marie Bezděková alias MA.YA. Vytvoří vám náušnice s motivem, který si sami vyberete. Do svíček zas přidá vaši nejoblíbenější vůni.


Trocha umění

Čím potěšit milovníka kultury? Dárkovými balíčky Centra současného umění DOX. Na výběr máte celkem ze sedmi variant. A co v balíčcích najdete? Například roční členství, poukázku na kávu a dezert, ručně vyráběný sešit nebo třeba katalog z produkce Centra DOX.


Pro knihomoly

Víte, že 22. listopadu před 103 lety zemřel jeden z nejvýznamnějších amerických spisovatelů všech dob? Ke 100. výročí vydalo nakladatelství Dynastie limitovanou edici jeho knihy Jacka Londona Světlo a stín, psychologické drama dvou přátel. Po grafické stránce (a samozřejmě i té literární) je to dílo s velkým D. Chcete knihu v limitované edici darovat? Pospěšte si. K dispozici je jen pár desítek kusů.


Pro ty, kdo myslí ekologicky

Znáte Vobrousek? Jde o ekologický multifunkční ubrousek, který nahradí jednorázové plasty. Vyberte si ten pravý motiv pro vás. S tímhle dárkem určitě vedle nešlápnete.


Kabelky!

Tanatu jsou ale úplně jiné kabelky. Ručně háčkované. Elegantní i sportovní zároveň. Najdete je v několika barevných provedeních.


Do ruky

Chcete si vypít své oblíbené cappuccino či flatwhite i ve spěchu? Bojíte se, že jakmile vstoupíte s cestovním hrnkem do městské hromadné dopravy, polijete se? Spojte krásu a užitek v jedno. Je tu Můj Frank. Lepší termohrnek těžko najdete.


Pro ty, co rádi čtou a také píšou

Já osobně čtenářský deník na základní škole milovala. A teď v dospělosti se k němu zase vracím. Protože je tu Knihář. Nádherně a chytře zpracovaný zápisník, díky kterému si poznamenáte to nejdůležitější z přečtených knih už za čtyři minuty.


Foto: archiv designérů/firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM