DivadloPozvánky

Říjen: Do divadla na…?

Ano, opět přicházím se říjnovými premiérami s křížkem po funusu. Na druhou stranu se ale zas tak nic strašného neděje. Vždyť do divadla můžete jít i v listopadu. A taky v prosinci, lednu, únoru… Však to znáte.


Hello, Dolly!

Hello, Dolly! je jeden z nejznámějších broadwayských muzikálů. Vypráví o vdově Leviové, která se živí jako dohazovačka. A dokáže téměř cokoliv, například podmanit si srdce jinak zcela nedostupného muže.

KDE: Moravské divadlo Olomouc
KDY: premiéra 7. 10. 2022


Ti druzí

Felicity a Simon Willisovi čekají své první dítě. On je spisovatel, ona především podporuje manžela. A společně si najdou svůj vysněný dům, opředený kapkou tajuplné historie. Felicity věří, že duchové předchozích tragicky zesnulých majitelů jsou v domě stále přítomní…

KDE: Městské divadlo Brno
KDY: premiéra 8. 10. 2022


Past na myši

Past na myši je divadelní adaptací známého detektivního příběhu Agathy Christie. Hlavní roli v ní hraje roztomilý popěvek o třech slepých myškách. Během ledového zimního večera se do nově otevřeného penzionu manželů Ralstonových sjíždějí hosté. Spolu s nimi se ovšem začínají odhalovat i stopy starého a dosud nevyjasněného zločinu.

KDE: Divadlo na Vinohradech (Praha)
KDY: premiéra 15. 10. 2022


Kabaret Winton

Příběh dvou sester, které hledají domov i vlastní kořeny, se odehrává na pozadí nejsmutnějších událostí v dějinách lidstva. Nicholas Winton během osmi měsíců roku 1939 zachránil 669 dětí z pomnichovského Československa. Jejich rodiny skončily v koncentračních táborech. Mezi zachráněnými dětmi byla i Ester. Ta se v roce 1988 rozhodne vrátit se do Československa a pátrat po svých příbuzných.

KDE: Švandovo divadlo (Praha)
KDY: premiéra 22. 10. 2022


Vyžeňte lvy!

Vyžeňte lvy! je humorná koláž složená z jasnozřivých apokryfů a dalších vtipných textů Karla Čapka. Ten dokázal ostře kritizovat, ale nikdy nikoho přímo neurazil.

KDE: Divadlo Viola (Praha)
KDY: premiéra 24. 10. 2022


TIK TIK

Nikdy dřív se nepotkali, ale všichni trpí obsedantně kompulzivní poruchou. Když se sejdou v jedné čekárně u uznávaného specialisty, začnou se dít opravdu zvláštní věci. Navíc doktor stále nepřichází a nepřichází.

KDE: Divadlo mír (Ostrava)
KDY: premiéra 28. 10. 2022


Na co se můžete podívat online?

Už máte Dramox? Streamovací platformu pro divadelní představení z celého světa?


Gianni Schicchi

Losangeleská opera nabízí hned dvě legendy v jednom. Fenomenální pěvec Plácido Domingo jako Gianni Schicchi v produkci Woodyho Allena znamená vskutku nevšední kombinaci. Tohle je opera, na kterou rozhodně máte náladu, i když jste operu nikdy předtím neviděli.


Mašíni

Divadlo Na Jezerce uvedlo inscenaci Mašíni a Dramox Originals vám umožňuje podívat se na ni v pohodlí domova. Nikoho nenutí k názoru, jen s humornou nadsázkou předkládá dostupná historická fakta. V hlavních rolích uvidíte Milana Šteindlera a Jana Slováka.


Kukura

Kukura je oceňovaná hra dramatika Martina Čičváka, který divákovi nabízí pohled na stav současné kultury, který vychází z názorů Juraje Kukury. Divadelní ředitel a mladý režisér, mezitímco čekají na herečku, zapředou zajímavý rozhovor. Kritizují televizní pořady i morálku herců.


Foto: Kabaret Winton, Švandovo divadlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM