KulturaLiteratura

6 NEJ českých knih roku 2017

Vánoce se blíží mílovými kroky a vy pořád nevíte, jakou knížkou obdarovat své kamarády a rodinu? Nebo snad už nemáte co číst? Rozhodně doporučuji sáhnout po některé z těchto šesti českých knih, které v tomto roce sklidily u čtenářů největší úspěch. A poprávu.

 

Kdo zabil Snížka

Je to dětská knížka. Ale rozhodně není jenom pro děti. Petra Soukupová totiž letos napsala hned dvě knihy, ta druhá, pro dospělé, s názvem Nejlepší pro všechny, vyjde za pár dní, a se Snížkem se skvěle doplňují. Hlavním dějem knihy Kdo zabil Snížka je bílý pes, kterého nikdo nemá rád. Jednoho dne ho ale hlavní hrdinka Martina najde mrtvého. A první, co ji logicky napadne, je, že to rozhodně není náhoda. Dospělým doporučuji začít Snížkem a jakmile vyjde kniha Nejlepší pro všechny, hned se pustit do ní, ať máte příběh hezky pohromadě.

Neznáte autorku knížky? Nebo si chcete přečíst něco o jejím soukromí? Odkaz na rozhovor s Petrou Soukupovou najdete ZDE.

 

Hana

Bezpochyby jedna z nejoceňovanějších knih vůbec. Spisovatelka Alena Mornštajnová má už za sebou dvě knihy – Hotýlek a Slepou mapu, ale až ta třetí se dočkala skutečného uznání. Její perfektní cit pro psaní historických událostí tak, aby dokázaly zaujmout všechny generace, je téměř nadpřirozený. Není proto divu, že od svého vydání se kniha drží v hodnocení i prodeji stále na prvních příčíkách. Příběh začíná v roce 1954, kdy se malé Miře přihodí zcela nevinná příhoda. Ale zpětně zjišťuje, že až tak nevinná nebyla. Že jí změnila celý život. Autorčin smysl pro dramatičnost vám nedovolí vydechnout, dokud celou knihu nepřečtete.

Proč její knihy čtenáři zbožňují a co si myslí o splněných snech? Přečtěte si rozhovor s Alenou Mornštajnovou.

 

Saturnin se vrací

A čeští čtenáři jsou za to neuvěřitelně vděční, protože každý, kdo si nejznámějšího českého sluhu Saturnina oblíbil, jednoznačně musí sáhnout po pokračování. Teta Kateřina, doktor Vlach, dědeček, Milouš… všechny tyhle postavy jsou díky Miroslavu Mackovi zpět!

 

 

 

 

 

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Ryze ženské čtení od oblíbené spisovatelky Haliny Pawlowské. Jestli rádi čtete o partnerských vztazích, je pro vás tahle knížka to pravé ořechové. Hlavní hrdinka našla naprosto bezchybného muže. A ke všemu o ní má zájem. Jak se jí to povedlo? Celého si ho vymyslela! U téhle knihy se rozhodně nudit nebudete. Jde o pokračování knihy Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.

 

 

 

 

 

My Cooking Diary

Kuchařka. Taková, kterou si zamiluje snad každá žena. Nádherné fotografie, chutné a také jednoduché recepty musí nadchnout naprosto každého. Známá food bloggerka Kateřina Lustigová (dnes už Kateřina Saint Germain) je držitelkou mnoha blogerských ocenění a není se čemu divit. Její instagram, to je album nádherných fotek, které se zdaleka netýkají jen jídla, a její blog My Cooking Diary je zas plný receptů i cestovatelských zážitků. Pokud tedy sháníte dobrou kuchařku, sáhněte pro tuhle. Kateřina od prvního prosince spouští na svém blogu e-shop, kde si knihu budete moct objednat.

 

Opuštěná společnost

Šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery se zhostil svého poslání na jedničku s hvězdičkou. Jako novinář, ale zároveň obyčejný občan České republiky informuje širokou veřejnost o nejdůležitějších událostech a jejich zákulisí od vzniku republiky do dnešních dnů. Živě a poutavě zasazuje historické události do společenského a politického kontextu nejen u nás, ale i v Evropě jako celku. Jestli doteď nemáte jasnou představu o tom, co se na české politické scéně děje a kdo má vlastně pravdu, přečtěte si Opuštěnou společnost.

Foto knih: Facebook My Cooking Diary, archive nakladatelů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM