DivadloPozvánky

Duben 2023: Do divadla…?

I v dubnu se nám urodilo několik velmi zajímavých premiér. Pokud jste tedy ještě tento měsíc v divadle nebyli, je na čase to napravit.


Blbec k večeři

Ostravské Divadlo Mír se rozhodlo na divadelních prknech znovu oživit francouzskou komedii mistra humoru Francise Vebera. Ta vypráví příběh Pierra Brochanta, který se svými přáteli pořádá „večeře blbců“. Každý z hostů má prostý úkol – sehnat jednoho blbce, na jehož účet se ten večer všichni baví.

KDE: Divadlo Mír (Ostrava)
KDY: premiéra 21. 4. 2023


Bílá nemoc

Karel Čapek byl svým způsobem prorok. Popsal společnost ve válce, kterou ovládá nacionalistický vůdce. A na dveře už klepe pandemie, na niž neexistuje žádný lék. Doktor Galén ho ale vymyslí. Aby se ale společnost uzdravila a aby Galén odtajnil, jak lék vyrobit, lid musí splnit jednu jedinou podmínku – žít v míru.

KDE: Městská divadla pražská
KDY: premiéra 22. 4. 2023


Šmejdi útočí

Tohle je encyklopedie autentických šmejdských scénářů, které mohou nastat v souvislosti se zloději nebo podvodníky. Podvod je umění a podvodů je čím dál víc. Máte pocit, že vy nikdy nenaletíte?

KDE: Divadlo NoD (Praha)
KDY: premiéra 26. 4. 2023


Želary

Divadelní adaptace knihy Květy Legátové vypráví o životě obyvatel jedné zapadlé vesnice během druhé světové války a německé okupace. Divadelní hra vyzdvihuje silné osudy nezdolných lidí a přirozený životaběh – rození i umírání.

KDE: Divadlo F. X. Šaldy Liberec
KDY: premiéra 28. 4. 2023


Chlast

Chlast je skvělé dánské drama z roku 2020, v němž se parta kamarádů rozhodne experimentovat s alkoholem, respektive si po celý den udržují půl promile alkoholu v krvi. Teorie jednoho norského filozofa totiž praví, že je život člověka s půl promile alkoholu v krvi pestřejší, člověk je spokojenější, zábavnější a šťastnější. Ale co když se to zvrtne? Přijďte se podívat na divadelní adaptaci.

KDE: Švandovo divadlo (Praha)
KDY: premiéra 29. 4. 2023


Na co se podívat online?

Sonety

Divadelní poezie z pera Williama Shakespeara v podání umělecké skupiny SKUTR je velmi nápaditá, plná podmanivé hudby a skvělých hereckých výkonů. Překlad Martina Hilského navíc umožňuje toto poetické dílo představit srozumitelným jazykem široké veřejnosti.


Mašíni

Možná vás tohle téma vůbec nezajímá, ale vězte, že představení Mašíni z Divadla Na Jezerce vás nadchne. Humorně předkládá historická fakta, která by měl znát úplně každý.


Foto: Sonety, Dramox

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM