DivadloPozvánky

Červen: Do divadla na…?

Divadelní sezóna se blíží ke svému konci, ale rozhodně nekončí úplně. Jen se přesune na letní scény. Jaké divadelní premiéry nás čekají v červnu a co byste si rozhodně neměli nechat ujít?


Mistr a Markétka

Mistr a Markétka je unikátním site-specific projektem, inspirovaný románem Michaila Bulgakova. Není to však obyčejné divadlo, čeká vás nezapomenutelný zážitek i výlet do totalitní Moskvy, kde hlavní roli hrají kolaborující ruští literáti a mučedníci totalitního režimu.

KDE: Palác Hrzánu z Harasova (Praha)
KDY: premiéra 2. 6. 2022


Obchodník s deštěm

Slavný western o vyprahlé krajině a ještě vyprahlejších lidských srdcích, snech a nadějích vypráví příběh Billa Starmana, který se z ničeho nic objeví na farmě kdesi na americkém Středozápadě. Ale kdo je Bill Starman? Obyčejný prohnaný šarlatán nebo skutečný zaříkávač?

KDE: Západočeské divadlo v Chebu
KDY: premiéra 4. 6. 2022


Kniha džunglí

Knihu džunglí Rudyarda Kiplinga známe nejspíš všichni. Ale když se tento fantastický příběh spojí s tancem, akrobacií a hudbou, vznikne něco skutečně impozantního. Kniha džunglí je společným projektem Jatek78, Divadla bratří Formanů, souboru Dekkadancers a České filharmonie.

KDE: Azyl78 (Praha)
KDY: premiéra 7. 6. 2022


Marta

Divadelní recitál by nazkoušen a uveden jako pocta k 80. narozeninám zpěvačky Marty Kubišové a také disidentky, ochránkyni zvířat a ikony svobody českého lidu.

KDE: Museum Kampa (Praha)
KDY: premiéra 9. 6. 2022


Švejkův návrat

Dobrý voják Švejk je zpět a s ním i reflexe okolností vzniku našeho nejslavnějšího humoristického románu všech dob. Jaký ale byl ve skutečnosti autor čtyřdílného románu o vojáku Švejkovi Jaroslav Hašek? A jaký měl vztah ke svým manželkám? To se dozvíte v Komorní scéně Aréna.

KDE: Komorní scéna Aréna (Ostrava)
KDY: premiéra 11. 6. 2022


Slunce, seno, jahody

Známá komedie režiséra Zdeňka Trošky opět ožívá, tentokrát však na divadelních prknech. Kromě třeskuté zábavy se ovšem můžete těšit i na chytlavé písně z pera Ondřeje Brzobohatého. Hudbu složil společně s Karlem Vágnerem.

KDE: Hudební divadlo Karlín (Praha)
KDY: premiéra 16. 6. 2022


Svatební cesta do Jiljí

Jeden z nejkrásnějších filmů s manželským párem Libuškou Šafránkovou a Josefem Abrhámem se přenáší do divadla, respektive do Studia Bouře, kde milostný příběh dvou lidí, kteří mají jen pár dní na to, aby se před svatbou poznali, ztvární Kateřina Pechová a Peter Pecha. Ti jsou (shodou okolností?) rovněž manželé.

KDE: Studio Bouře (Praha)
KDY: premiéra 26. 6. 2022


Na co se můžete podívat online?

Pokud se vám nechce chodit do divadla mezi lidi, stačí si pustit streamovací platformu Dramox, kde najdete spoustu divadelních tipů na jedno kliknutí. Každý měsíc přibývá hned několik nových představení nejenom z českých divadel, ale i z těch zahraničních.


Malý princ

Díky Dramoxu tak máte možnost zhlédnout například divadelní představení Malý princ předního ukrajinského souboru Kyjevský moderní balet. Čeká vás pohádkový příběh v moderním pojetí, který bude bavit dospělé i děti.


Želary

Anebo si pusťte výtvarně působivou inscenaci Želary. Ta patří mezi divácké bestsellery Městských divadel pražských. Je to příběh silný a dojemný, ztvárněný charismatickými herci. Snímek Želary režírovaný Ondřejem Trojanem dokonce získal nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film.


Foto: oficiální stránky Dramox.cz, Kyjevský moderní balet – Kniha džunglí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM