FilmPozvánky

Filmasia: Jaké filmy musíte vidět?

O blížícím se festivalu Filmasia už jsme vás informovali. O čem ale ještě řeč nebyla, jsou filmy, které byste si neměli nechat ujít. Které to jsou?


Filmasia je festival asijských filmů, který od čtvrtka 5. prosince do neděle 8. prosince bude probíhat v pražských kinech Lucerna a Ponrepo.


Pocta hongkongskému herci Sammu Hungovi

Snímek Můj strážný senior je v letošním roce tím zahajovacím. Je totiž poctou Sammu Hungovi, hongkongskému herci a mistrovi bojových umění. A co od snímku můžete čekat? Vypráví o stařecké demenci a o tom, že se nevyhýbá ani elitním osobním strážcům. Když už Ting nedokáže uhlídat ani vlastní vnučku, odchází na odpočinek. Ovšem zločin nikdy nespí, a když se do nebezpečí dostáva dcera Tingova nového souseda, statečný senior se rozhodne bojovat s místní mafií.


Černá komedie a nekompromisní akce

Neměli byste vynechat ani snímek Parchanti, který dorazí až z dalekého Tchaj-wanu. Vysloužil si totiž šest nominací na prestižních cenách Golden Horse Awards. Jde o spojení černé komedie a nekompromisní akce. Hlavním hrdinou filmu je bývalý basketbalista Rui, který je obviněn z bankovní loupeže a tak se vydává na krvavou cestu za očištěním svého jména. Filmu nechybí jízlivý humor, brutální akce ani dynamický styl.


Zikmund a Hanzelka v Japonsku

V neděli od 17 hodin také proběhne projekce krátkometrážních dokumentárních filmů o Japonsku z roku 1963 známých cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky. Po jejím skončení naváže beseda s režisérkou Harunou Honcoopa a fotografem i cestovatelem Zdeňkem Thomou, který strávil mnoho let ve více než dvaceti asijských zemích.


K vidění i poslechu toho ovšem bude mnohem víc. Další informace se o festivalu dozvíte ZDE.

Foto: foto z filmu Můj strážný senior, Filmasia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM