Pozvánky

Kam v květnu za kulturou? Tyhle akce si nenechte ujít!

Konečně je teplo a svítí sluníčko, takže co s načatými dny? Přeci nebudete sedět doma. Vyražte na festival, veletrh, do muzea nebo třeba na koncert. Které zajímavé akce nás čekají v květnu? Na své si přijde každý!

15. Brněnský Majáles

Praha už ho má za sebou, Brno teprve čeká! Všechno začíná v 10:30 na Náměstí Svobody. Pak se půjde v průvodu do areálu brněnského výstaviště, kde to vypukne. A kdo bude hrát v průvodu? Tomáš Klus, Rybičky 48, Mandrage a Jelen a taky Vypsaná fixa. Nebude to ale jenom o hudbě. Volit se taky bude jako už tradičně král a královna brněnského Majálesu a večer se koná afterparty s Marpem!

Už tuto sobotu 5. 5.! Více info o Majálesu ZDE.

Svět knihy Praha

Festival každoročně navštíví tisíce účastníků z Česka i zahraničí. Všichni, kdo milují knihy, audioknihy a besedy se spisovateli se sejdou na pražském Výstavišti. Hlavním tématem letošního ročníku je komiks. Čestným hostem bude Izrael. A co hlavně! Všechny knížky budete moct koupit za veletržní cenu!

Veletrh se koná od 10. do 13. 5. na Výstavišti v Holešovicích. Oficiální stránky akce naleznete ZDE.

Český pivní festival

Pivo, pivo, klobásy, kus pořádnýho masa a zase pivo. O tom je Český pivní festival každoročně pořádaný na Letenské pláni. Samozřejmě nebude chybět živá hudba ani alkoworkshop! Co to je? Těžko říct, ale prý se při něm naučíte pořádné české alkoholové míchačky.

Festival se koná od 10. do 26. 5. Více info ZDE.

Festival ambasád food&culture

Už jste si dlouho nepochutnali na ničem exotickém? Nebo chcete poznat nové chutě a ochutnat nápoje, o kterých jste možná ještě ani nikdy neslyšeli? Přijďte v sobotu na Kulaťák do pražských Dejvic. Koná se tu festival gastronomie a kultury. Nejenže se skvěle najíte, ale ještě si budete moct odnést nějaký ten suvenýr, poznat lidová řemesla a…. Počkejte si J

12. 5. na Vítězném náměstí! Více o akci ZDE.

Mezinárodní den muzeí

Do muzea se nedostanete, jak je rok dlouhý? Teď máte šanci! A ještě zadarmo! Letos bude akce svázaná s tématem Hyperpropojená muzea: Nové cesty, nové publikum, tudíž se bude diskutovat především o propojení moderních technologií a muzeí a jejich potenciálu k přilákání nových zákazníků. Zajímá vás toto téma? Tak se připravte na 18. 5. Do vybraných muzeí budete mít vstup zdarma a ještě si třeba poslechnete zajímavé přednášky.

Festival se koná na různých místech po celé Praze. Oficiální stránky naleznete ZDE.

Růžový máj na Náplavce

Třicet dva českých a moravských vinařů, swing, vegetariánské a veganské speciality, grilované mořské plody… To vše na vás čeká na Náplavce v rámci Růžového máje. Celá akce je zdarma, ale když budete chtít ochutnávat víno, zaplatíte 100 Kč za degustační balíček.

Růžový máj se koná 19. 5. na pražské náplavce. Oficiální stránky akce ZDE.

Ochutnej Česko 2018

Hrad Veveří ožije nejrůznějšími vůněmi, vínem, hudbou i tancem! Přijďte ochutnat vybrané lahůdky z české gastronomie, naučit se vařit a péct nebo ochutnat nejlepší piva a vína široko daleko! Za jednotné vstupné 100 Kč dostanete vstupenku na hrad, zdarma účast na workshopech, uvítacího panáka a mnoho dalšího.

Ochutnej Česko na hradě Veveří se koná už 19. 5. Chcete vědět víc? Klikněte ZDE.

Prague Design Week

To nejlepší z české i zahraniční umělecké tvorby na jednom místě! Letos se bude popáté konat akce, která má za cíl lidem přiblížit umělecké výtvory od jejich návrhu přes proces tvorby až po zhotovení. Chcete se inspirovat nebo si pořídit něco dyzajnového do bytu? Přijďte na Prague Design Week.

Akce se koná v Kampusu Hybernská od 21. do 27. 5. Více o akci ZDE.

Mezi ploty 2018

Multižánrový festival Mezi ploty má každoročně za úkol splnit jeden jediný cíl. Propojit širokou veřejnost s handicapovanými, respektive psychicky nemocnými lidmi. Z toho důvodu se festival koná v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Letos se dočkáme Tomáše Kluse, Horkýže Slíže, Xindla X, kapely Slzy a rovněž inscenací z dílny Divadla Bolka Polívky nebo Studia Ypsilon.

Tak přijďte 26. a 27. 5. do Bohnic. Zažijete festival tak, jak ho možná neznáte. Vstupenky seženete od 350 Kč. Více informací o festivalu ZDE.

Khamoro

Chcete poznat romskou kulturu? A podívat se na největší romský festival na světě? Přijďte ve dnech 27. 5. až 2. 6. na Khamoro! Filmy, výstava, hudba, semináře, taneční workshopy, módní přehlídky… to všechno tu bude! A to hned na několika místech po celé Praze!

Oficiální stránky festivalu Khamoro jsou k dispozici ZDE.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM