LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 20. září? (víkendové tipy)

Možná před sebou máme poslední téměř letní víkend. Proto neseďte doma a udělejte si výlet do přírody nebo do města. Co nás tento víkend čeká a nemine?


Film / EIGASAI 2021

Festival japonského filmu a kultury opět přináší nejenom to nejnovější z japonské kinematografie, ale také japonskou kuchyni, hudbu či bubenickou show.

KDE: Kino Lucerna (Praha)
KDY: do neděle 26. 9.


Literatura / Svět knihy 2021

Minulý ročník největšího literárního festivalu u nás se nekonal, o to větší zájem je o knižní veletrh letos. Čestným hostem festivalu je Francie a přijedou i oblíbení francouzští autoři, Muriel Barberyová (Růže sama, česky 2021) a Laurent Binet (Civilizace, česky 2021).

KDE: Výstaviště Praha
KDY: do neděle 26. 9.


Umění / LUSTR 2021

Stejně jako každý rok i letos se v Kampusu Hybernská koná festival ilustrace a komisksu LUSTR. Přijďte se podívat na tu nejzajímavější tvorbu českých i zahraničních umělců z posledního roku.

KDE: Kampus Hybernská
KDY: do středy 29. 9.


Gastro / Vinobraní na náplavce

Víno a burčák poteče proudem, ale nebude chybět ani dobré jídlo a muzika. Vezměte rodinu nebo přátele a přijďte si užít atmosféru babího léta k Vltavě.

KDE: náplavka Rašínova nábřeží
KDY: pátek 24. 9. – sobota 25. 9.


Hudba / Bára Poláková

Kdo v sobotu zavítá do Plzně, ten by si měl udělat čas na koncert oblíbené popové zpěvačky Báry Polákové, která vystoupí v klubu Zach’s Pub.

KDE: Zach’s Pub (Plzeň)
KDY: sobota 25. 9. od 20:00


Lifestyle / Svatováclavské slavnosti na zámku Dětenice

Burčák, francouzská, italská i česká vína, selátko, indické speciality, chobotničky i tradiční středověký program. Kombinace je to vskutku nevídaná, o to zajímavější ale návštěva Svatováclavských slavností v Dětenicích může být.

KDE: zámecký resort Dětenice
KDY: sobota 25. 9. od 11:00


Lifestyle / Veletrh ANTIQUE

Letošní ročník se ponese ve znamení skla. Veletrh má za cíl připomenout vrcholná díla českého sklářství včetně historických rarit a kuriozit.

KDE: Novoměstská radnice (Praha)
KDY: do neděle 26. 9.


Foto: oficiální stránky zámku Dětenice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM