Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 19. listopadu?

Zima vás rozhodně nemůže odradit od toho, abyste se tenhle týden zase někam nepodívali. Je libo koncert, film nebo třeba tvoření?

Film: Komentované promítání filmu Jan Palach

Ještě jste neviděli Jana Palacha? Dnes máte jedinečnou šanci zhlédnout ho zadarmo a ještě s komentářem! Přijďte dnes na Pedagogickou fakultu UK a potkejte se s režisérem filmu Robertem Sedláčkem.

KDE: Pedagogická fakulta UK (budova v ulici Magdalény Rettigové)

KDY: pondělí 19. 11. od 20:00

 

Hudba: Dillon

Už jste někdy byli v MeetFactory? Prostor bývalé továrny nadchne každého, kdo má rád neotřelé prostředí. Navíc tady bude mít koncert brazilská zpěvačka Dillon, které k hraní stačí pouze klavír a vlastní hlas. I tak dokáže učarovat nejednomu posluchači.

KDE: MeetFactory

KDY: úterý 20. 11. od 20:30

 

Tvoření: Malujeme na textil – Plátěné tašky

Ještě nemáte žádný dárek k Vánocům? Pak si ho vyrobte na v rámci kurzu Malujeme na textil. Sami si navrhnete design své nové ekologické plátěné tašky. Vaší fantazii se meze nekladou. Domů si odnesete zcela unikátní kousek, který můžete darovat. Klidně s sebou vezměte i děti.

KDE: Maluj Kreativní kavárna

KDY: středa 21. 11. od 18:00

 

Nakupování: Bizárek volume II

Provětrejte šatní skříně a rozlučte se s kousky, které už nikdy nosit nebudete (i když si myslíte že ano). Přineste je na Bizárek za symbolické ceny anebo nic nenoste a naopak si přijďte pořídit něco nového.

KDE: Dvůr (Klapkova 28, Praha 8)

KDY: čtvrtek 22. 11. od 12:00

 

Literatura: Pražské jaro

Simon Mawer není v našich krajích neznámým spisovatelem. Proslavil se tu svým dílem Skleněný pokoj. Nyní přichází s novelou Pražské jaro, v níž zachycuje Dubčekův socialismus s lidskou tváří, studenou válku a československou mládež plnou ideálů. Přijďte si popovídat se samotným autorem.

KDE: Knihovna Václava Havla

KDY: pátek 23. 11. od 18:00

 

Tvoření: Vyrobte si vánoční dekorace

Nechce se vám kupovat žádnou vánoční dekoraci, protože dáváte přednost originalitě své vlastní? Vyrobte si adventní věnec nebo cokoliv vánočního v dílně pořádané Botanickou zahradou v Praze.

KDE: Botanická zahrada Praha

KDY: sobota 24. 11. od 10:00

 

Food: Seafood&Prosecco Grébovka

Chybí vám teplo a moře? To vám nabídnout nemůžu, ale atmosféru léta rozhodně ano. Navštivte v neděli Pavilon Grébovka. Ochutnáte tu mořské plody a ryby, to vše grilované na dřevěném uhlí, a k tomu si dáte výborné prosecco.

KDE: Pavilon Grébovka

KDY: neděle 21. 11. od 11:30

 

Foto: Petr Kučera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM