LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 1. 11.? (víkendové tipy)

Listopad je tady. Slunce střídají mraky, chlad nabourávají hřejivé sluneční paprsky. Ale dost pokusů o básnění. Jestli ještě nemáte program na víkend, přinášíme vám na poslední chvíli, doslova za vteřinu dvanáct, pár zajímavých tipů, z nichž můžete vybírat.


Lifestyle / Cannafest Prague 2021

Veletrh konopí a dalších léčivých bylin v PVA EXPO Praha je určen všem, pro které konopí není droga, ale lék. Na festivalu si můžete zakoupit nejen čím dál oblíbenější CBD a CBG oleje, ale také se dozvíte mnoho zajímavého z medicíny.

KDE: PVA EXPO Praha
KDY: pátek 5. 11. – neděle 7. 11.


Lifestyle / MINT Market Příbram PODZIM

Letos se MINT Market v Příbrami uskuteční v Divadle A. Dvořáka. Těšte se nejenom na zajímavé interiéry, ale také na krásnou ruční tvorbu českých designérů. Pořídit si můžete zajímavý módní kousek, zápisníky a diáře, svíčky, lapače snů nebo šperk pro štěstí.

KDE: Divadlo A. Dvořáka Příbram
KDY: sobota 6. 11.


Vzdělávání / TEDxPrague 2021: Neviditelné

Letošní TEDxPrague se ohlíží za rokem minulým, za koronavirovou pandemií. Ač je letošní ročník komornější než všechny předchozí, rozhodně na kvalitě neztrácí. Vzdělávejte se smysluplně a poznejte lidi okolo sebe i jejich příběhy. Na TEDxPrague máte šanci.

KDE: Pražská křižovatka – kostel sv. Anny
KDY: sobota 6. 11. od 16:00


Umění / Krásná práce

V pražské Galerii 1 se otevřela výstava s názvem Krásná práce, která představuje vybraná lidová umění a řemesla, například vyšívání pavím perem nebo košíkářství. Najdete tu také nádherné práce, které vznikly ze spolupráce řemeslných mistrů a předních designérů, jakými jsou například Rony Plesl, Lucie Koldová nebo Jan Čapek.

KDE: Galerie 1 (Praha)
KDY: sobota 6. 11. – pátek 26. 11.


Hudba / Festival Alternativa 2021

Přehlídka odvážné, invenční a hutné hudby ovládne pražské Divadlo Archa. Přijďte si poslechnout známé i méně známé zahraniční i lokální umělce, a především hudbu, která v rádiích rozhodně nezazní.

KDE: Divadlo Archa (Praha)
KDY: pátek 5. 11. – sobota 13. 11.


Lifestyle / K smrti dobrý festival

Festival o smrti a její roli v našich životech. Ano, je to trochu depresivní záležitost, ovšem když o smrti nebudeme mluvit, vždycky bude tabuizovaná. A to přeci nechceme, jde o přirozenou součást našich životů. Když už nic jiného, tak se alespoň možná dozvíte spoustu zajímavého a poslechnete si interaktivní koncert. Na festivalu potkáte Jaroslava Duška a také Ridinu Ahmedovou, která je autorkou oblíbené podcastové série Sádlo.

KDE: Divadlo loutek Ostrava
KDY: pátek 5. 11. – sobota 6. 11.


Hudba / 100 let Gustava Broma: Rozhlasový Big Band Gustava Broma & Dan Bárta

Koncert k významnému jubileu zakladatele tohoto jazzového uskupení se uskuteční už tento víkend v Brně. Letos totiž uplyne sto let od narození Gustava Broma a rozhodně je co oslavovat. Jeho soubor byl americkým časopisem DownBeat zařazen mezi deset nejlepších big bandů světa. Důmyslnou kompoziční přípravu big band kombinuje s jazzovou improvizací. Tohle bude velký zážitek.

KDE: Sono Centrum (Brno)
KDY: neděle 7. 11. od 19:30


Foto: Tomáš Souček, výstava Krásná práce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM