DivadloPozvánky

Srpen: Do divadla na…?

Nová divadelní sezóna už se blíží, ale ještě jsme v té staré, respektive letní. Divadlo přece nikdy nespí a kdo má chuť, vždycky si najde představení, na které může vyrazit. Které premiéry a zajímavá představení můžete navštívit (třeba i online) během srpna?


BOOM vol. 2

Cirk La Putyka opět přichází s novým představením. A v čem vyniká? Především ve všech možných novocirkusových disciplínách. Při těch je doprovází uhrančivá hudba. Hlavními aktéry představení jsou performeři, které spojila láska cirkusu a válka na Ukrajině.

KDE: Fringe festival (Edinburgh)
KDY: světová premiéra 4. 8 2022


Lásky hra osudná

Toto je jednoaktová hra bratří Čapků, jejíž tvůrci se inspirovali komedií dell’arte. V příběhu se soupeří o lásku překrásné Isabelly. A vzbuzuje mnoho otázek.

KDE: Divadlo MA (Praha)
KDY: premiéra 8. 8. 2022


Na co se můžete podívat online?

Výhodou dvacátého prvního století je, že abyste se podívali na nějaké divadelní představení, vůbec nemusíte vstávat z gauče. To platí nejenom pro tuzemská představení, ale i ta zahraniční. Vydejte se na platformu Dramox.


Láska za koronu 2

Láska za koronu byla diváckým megahitem, takže je pochopitelné, že tvůrci přišli s pokračováním. Divadlo Tramtarie své příznivce láká na krátké povídky vyprávějící o svérázných postavách, které se během koronavirové pandemie potýkají s různými životními peripetiemi.


Hotel Good Luck

Mexický dramatik Alejandro Ricaño napsal hru, v níž osamělý DJ Bobby hledá ty, které miloval a ztratil a to v paralelních světech. Městským divadlům pražským se podařilo vytvořit vizuálně i hudebně podmanivou show, na kterou je radost se dívat.


Kraken

Neustále vyprodané představení, které se zrodilo z hravosti a improvizace, máte nyní možnost zhlédnout i vy. Trygve Wakenshaw, jenž patří mezi světovou špičku fyzického divadla, je takový Mr. Bean. Předvádí sérii komických scének, které vás zaručeně rozesmějí. Pokud máte chvilku času, určitě se na představení podívejte.


Foto: Hotel Good Luck, Dramox

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM