LifestylePozvánky

Nový audioseriál divadla MeetFactory vznikl na motivy románu Petry Hůlové

Po velkém úspěchu audioseriálu Serotonin přichází na řadu další, rovněž depresivněji laděný audioseriál, který vám ukáže, co se stane, když jste od všech izolovaní a chcete si za každou cenu získat pozornost.


Původně byl audioseriál jen náhražkou, nyní je plnohodnotnou součástí kultury

Že je audioseriál velmi populární záležitostí, už MeetFactory ukázalo jednou. Když divadlo nemohlo hrát, rozhodlo se divadelní hru na motivy knihy Serotonin Michela Houellebecqa převést do audio podoby. A povedlo se. Nyní se dramaturg divadla Matěj Samec, který se podílel i na Serotoninu, rozhodl převést společně se spisovatelkou Petrou Hůlovou do audio verze další divadelní hru.


Po knize a divadelní hře následuje třetí pokračování

Její román Strážci občanského dobra, který napsala v roce 2010, přibližoval proměny ve společnosti po roce 1989, především z pohledu naprosto obyčejných lidí. Ve své divadelní hře, temné grotesce Strážci občanského dobra 2, která měla v MeetFactory premiéru v roce 2018, se zaměřila na volební rok 2018 a své románové postavy zestaršila a zasadila do jiného společenského kontextu. Nešlo tedy o dramatizaci knihy, ale spíše divadelní pokračování.

Nyní přichází na řadu třetí dějství právě v podobě audioseriálu. Postavy jsou opět stejné, ovšem herecké obsazení je jiné. V rodině, která se ocitla v karanténě, každý zastává jiný politický názor. Postavy jsou ale naprosto odlišné i charakterově, snad jako by nebyly ani členy jedné rodiny, přesto je něco spojuje. Touha být vidět a zažít slávu, a to nejlépe pomocí živého streamovaného vysílání. V audioseriálu uslyšíme hlasy Davida Novotného, Simony Pekové, Evy Novotné či Daniela Krejčíka.


Audioseriál Strážci občanského dobra 3 si můžete stáhnout přes oficiální stránky multižánrového centra MeetFactory za minimální částku 60 Kč. Můžete však přispět i víc.


Foto: MeetFactory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM