DivadloPozvánky

Serotonin: Depresivní audioseriál o ztracené existenci

Když minulý rok v červnu proběhla premiéra Serotoninu Michela Houellebecqua v pražském uměleckém prostoru MeetFactory, nikdo netušil, že o tři měsíce později už ho nikdo, i přes obrovský zájem divadelně založené veřejnosti, neuvidí, a to na hodně dlouho. MeetFactory se proto rozhodlo, že nebude čekat na to, až se divadla zase otevřou, ale zprostředkuje nejnovější dílo úspěšného francouzského spisovatele jinak.


Lepší než klasické divadlo?

Šestačtyřicetiletého ztracence, věčně nespokojeného muže Florenta-Clauda, který rád využívá ženy pro své pobavení, na jevištních prknech ztvárňuje herec Jan Hájek. Ten je také ústřední postavou audioseriálu, který z pohledu mnohých nemusí být tak zajímavý jako divadelní hra, avšak v tomto případě tomu tak rozhodně není. Hájek i ostatní herci se do svých rolí dokážou vžít před mikrofonem stejně bravurně jako na divadelních prknech.


Buďte v pohodě, bude hůř

Florent-Claude není nijak starý, za běžných okolností by měl před sebou ještě spoustu plnohodnotných let. Jenže umírá. Po fyzické stránce je sice zcela zdráv, o to víc ale strádá po té psychické. Cítí se sám, bez přátel a ženy, která by ho milovala. Umírá smutkem a ke štěstí už mu nestačí drahé večeře, luxusní zboží ani krásné ženy, dopřávající mu perverzní sex. Florent-Claude stárne a jeho život zeje prázdnotou. Ano, je to hodně depresivní podíváná (v divadle), počtená (v knize), ale v případě poslechu audioseriálu vám budou stát všechny chlupy na těle. Nejste-li v psychické pohodě, Serotonin vám ji rozhodně nenavodí.


Třídílný seriál na jedno odpoledne

Audioseriál je rozdělený na tři části, každá trvá něco málo přes půl hodiny. Můžete si objednat každou zvlášť nebo všechny tři dohromady. Po zaplacení nahrávky vám přijde na e-mail odkaz na SoundCloud, kde si můžete audioseriál poslechnout. Že to bude lehký poslech, vám namlouvat nebudu. Obrňte se štěstím, láskou a radostí a pak si teprve pusťte první část.

V audioseriálu Serotonin uslyšíme hlas Jana Hájka, Barbory Polákové, Andrey Elsnerové, Tomáše Drápela, Diany Tonikové, Leoše Nohy a Matěje Samce.


Seriál si můžete zakoupit ZDE.


Foto: Tereza Havlinková, MeetFactory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM