DivadloPozvánky

Do divadla i v létě: Kam na letní scénu?

Letos jsme si zatím divadla příliš neužili. Koronavirus všechna divadla zavřel. Na konci sezóny jsme sice pár představení stihnout mohli, ale nikdo se do uzavřených prostor s mnoha dalšími lidmi příliš nehrnul. Teď ale můžete divadelní kulturu dohnat. Letní scény fungují napříč celou republikou.


PRAHA

Letní scéna Divadla Studio DVA

Jednu má na Vyšehradě, druhou na hlavním nádvoří Tvrze Divice a třetí na pastvinách Pensionu Konírna v Huntířově. Od července do srpna tak můžete na jednom z míst zhlédnout velmi oblíbená představení, jako jsou Starci na chmelu, Brouk v hlavě nebo Sex pro pokročilé.

KDE: Vyšehrad / Tvrz Divice / Letní scéna Vítězná
KDY: od středy 8. 7. do pondělí 31. 8.


Letní scéna divadla Ungelt

V malebném prostřední Nového Světa na Hradčanech můžete navštívit dojemnou komedii podle skutečných událostí Drobečky z perníku, hru o rozpadajícím se manželství Dovolená paní Josefy, talk show Haliny Pawlowské nebo například komedii s mistrovskými dialogy Poslední ze žhavých milenců.

KDE: Nový Svět 78/5
KDY: od středy 8. 7. do neděle 30. 8.


Hvězdné léto pod Žižkovskou věží

Divadlo Kalich si i letos připravilo představení pod širým nebem. Hrát se bude oblíbený Saturnin, Dvě noci na Karlštejně, klasická francouzská komedie Lakomec či Žena za pultem 2: Pult osobnosti.

KDE: Letní scena pod Žižkovskou věží
KDY: od čtvrtka 2. 7. do pondělí 31. 8.


Léto v Celetné

Divadlo v Celetné ve spolupráci s divadelním spolkem Kašpar připravilo několik her, které se budou hrát pod širým nebem, přesněji v zahradě Werichovy vily na Kampě a ve Vlksicích. Hrát se bude Erbenova Kytice, Shakespearův Macbeth, Vančurovo Rozmarné léto anebo Jonáš a ting tangl.

KDE: zahrada Werichovy vily + tvrz ve Vlksicích
KDY: středa 15. 7. – pondělí 31. 8.


ŘEVNICE

Lesní slavnosti divadla v Řevnicích

V srpnu můžete vyrazit za Prahu na oblíbená divadelní představení Dejvického divadla. Pod otevřenou oblohou se bude hrát Elegance molekuly, Ucpanej systém nebo Přízraky.

KDE: Řevnice – Lesní divadlo
KDY: úterý 18. 8. – sobota 29. 8.


BRNO

Městské divadlo Brno v Biskupském dvoře Moravského zemského muzea

Sem můžete přijít za klasikou. Na programu je Antonius a Kleopatra, Lakomec nebo pohádka O statečném kováři. Těšit se ale můžete i na jukebox muzikál Bítls.

KDE: Biskupský dvůr Moravského zemského muzea
KDY: do pondělí 31. 8.


PLZEŇ

Divadelní léto pod plzeňským nebem

Ani Plzeň nechce své diváky ochudit o prázdninový divadelní zážitek. Připravila si pro ně strakonického Švandu dudáka J. K. Tyla, autorskou inscenaci Poslední zrnko písku nebo Slam Poetry.

KDE: U Ježíška
KDY: do pondělí 27. 7.


PŘÍBRAM

Lesní divadlo Nové Podlesí

Divadlo A. Dvořáka v Příbrami si na letní divadelní scéně připravilo dvě představení a to Caveman a jeho volné pokračování Cavewoman. Obě vás rozesmějí, protože netradičním pohledem komentují vztahy mezi muži a ženami.

KDE: Lesní divadlo Skalka v Novém Podlesí
KDY: středa 19. 8. a čtvrtek 20. 8. od 20:00


CHEB

Západočeské divadlo v Chebu

Západočeské divadlo v Chebu uvádí na své letní scéně představení jako Škola základ života, muzikálovou komedii ze školního prostředí, dobrodružný příběh Odysseus nebo hru Všechny báječný časy o muži, jehož matka se pokusí o sebevraždu.

KDE: louka za poliklinikou Astra a Chebský hrad
KDY: středa 19. 8. – neděle 30. 8.


PARDUBICE

Letní scéna na Kunětické hoře

Werichovy Tři veterány hraje Východočeské divadlo v Pardubicích a to na Kunětické hoře.

KDE: Kunětická hora
KDY: středa 1. 8. – neděle 5. 8.


KLADNO

Městské divadlo Kladno

Shakespearův Sen noci svatojánské můžete přijít zhlédnout do Mětského divadla v Kladně, respektive na jeho letní divadelní scénu, která se nachází ve Dvořákových sadech v divadelním parku.

KDE: Dvořákovy sady
KDY: neděle 23. 8. od 17:00 a úterý 25. 8. od 20:00


ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jihočeské divadlo

Vezměte děti a přijeďte se na zámek Ohrada podívat na představení Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel. Klobouk ve křoví zase můžete zhlédnout na zámku Červená Lhota. Kromě toho si Jihočeské divadlo České Budějovice připravilo i komedii Zavolejte Jeevese, která se bude hrát na zámku Blatná.

KDE: zámek Blatná / zámek Červená Lhota / zámek Ohrada / Radnice Českých Budějovic / Biskupská zahrada
KDY: sobota 1. 8. – neděle 30. 8.


MIKULOV

Letní scéna Divadla Bolka Polívky

Od 13. do 17. července se můžete těšit na inscenace DNA, Kutloch aneb I muži mají své dny, Vězeň na Druhé Avenue či na oblíbeného Cavemana Patrika Hartla. Pátý ročník této letní scény pak vyvrcholí od 20. července do 1. srpna na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea v Brně.

KDE: Mikulov, Amfiteátr / Biskupský dvůr MZM v Brně
KDY: od pondělí 13. do pátku 17. 7. vždy od 20:00


Foto: Letní scéna Divadla Bolka Polívky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM