e
e
e
e
e
PozvánkyRecenze

Gurmánský ráj jménem Manifesto

Konečně v Praze vzniklo něco, co mi tak připomíná můj milovaný Lisabon! Manifesto market není jen tak ledajaký trh s jídlem. Je to ráj pro naše chuťové buňky i designový skvost.

Když jsem minulý rok měla to štěstí navštívit lisabonský Time Out Market, říkala jsem si, jak by bylo skvělé, kdyby něco podobného vzniklo i u nás. A ejhle, uplynul rok a máme tu Manifesto. Jde vlastně o jakýsi trh sestavený z v poslední době tolik oblíbených kontejnerů, kde najdete různé stánky s jídlem všech možných chutí a vůní, s pitím i obchůdky s designovým zbožím. Ale hlavně je o jídle. Ačkoliv v některých stáncích jsou tu ceny jídel vyšší, stojí za to si připlatit. Malou porci rozhodně nedostanete a ještě si pochutnáte, jako málokde. Já už tu byla třikrát a ochutnala jsem konfitovanou kachnu, domácí hranolky a moje nejmilovanější poke bowl s čerstvým tuňákem. A to za mě jednoznačně vede. I když za misku zaplatím 250 Kč, nelituju toho. Podobné jídlo jsem totiž dostala naposledy na Bali a to už je přeci jenom pár měsíců zpátky.

Obložené chleby, asijská kuchyně, sladké i slané koláče, pizza, burger… To všechno najdete na pár metrech čtverečních. Nemusíte ale jenom jíst, můžete tu jen tak posedět s přáteli třeba u piva nebo nad skleničkou prosecca. Největší výhodou Manifesta je pro mě to, že se tu můžu najíst pod širým nebem. Za deště je to sice horší, ale když je krásně, ohromně si to tu užívám.

Dalším pozitivem je určitě i to, že se tu nedá platit jinak než platebními kartami! Jo, vážně! Už nepotřebujete hotovost, což je pro mě jakožto člověka, který u sebe nikdy hotovost nemá, splněný sen.

A kde Manifesto najdete? Nachází se na Florenci, kousek od autobusového nádraží, přímo pod magistrálou. Dřív to byl opuštěný, neudržovaný plácek. Dneska je z něj místo, kam se sjíždí lidé z Prahy i širšího okolí.

Pokud chcete zažít atmosféru Středomoří, kde takhle lidé jí a setkávají se úplně běžně, vyražte do Manifesta. A kováky a papírovky nechte doma.

Oficiální stránky projektu najdete ZDE.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM