DivadloPozvánky

Únor 2023: Do divadla na…?

S novým měsícem tu máme i nové tipy na divadelní premiéry. Třeba vás některá z nich zaujme a poctíte vybrané divadlo svou návštěvou.


Zvěřinec

Josef Zvěřina byl kněz a právě k němu inscenace odkazuje. Dívka jménem Rút žije na okraji společnosti, bez matky a přátel, v zemi sice na oko svobodné a demokratické, ve skutečnosti však zmítané nenávistí a podezíravostí.

KDE: Studio Hrdinů (Praha)
KDY: premiéra 10. 2. 2023


Džípy

Kafkovská vize dnešního světa vypráví o tragických událostech, které se odehrávají na mnichovském úřadu práce a jež nikdo nestihl zaznamenat, protože se zrovna hraje Liga mistrů.

KDE: Divadlo Letí (Praha)
KDY: premiéra 12. 2. 2023


Zpívání v dešti

Divadlo Hybernia si pro divadelní a hlavně muzikálové nadšence připravilo adaptaci známého filmového muzikálu, v němž hlavní hvězdy stříbrného plátna – Don Lockwood a Lina Lammontová – musejí před kamerou začít zpívat. Problém je v tom, že Lina příliš zpívat neumí.

KDE: Divadlo Hybernia (Praha)
KDY: premiéra 12. 2. 2023


Petr a Lucie

Kdo zná novelu Romaina Rollanda, asi ho děj ničím nepřekvapí. Je o tragické lásce dvou mladých milenců na pozadí první světové války.

KDE: Stará aréna (Ostrava)
KDY: premiéra 14. 2. 2023


Lháři

Situační komedie plná anglického humoru z pera Anthonyho Neilsona pobaví i překvapí. Jedna nevinná lež dvou policistů spustí lavinu naprosto nepředvídatelných situací.

KDE: Divadlo A. Dvořáka Příbram
KDY: premiéra 23. 2. 2023


Koně se také střílejí

Koně se přece střílejí je slavný literární příběh Horaceho McCoye, ale také film Sydneyho Pollacka v hlavních rolích s Jane Fondou a Michaelem Sarrazinem. Nyní se můžete přijít podívat na slavný příběh z tanečního parketu také do divadla.

KDE: Městské divadlo Zlín
KDY: premiéra 25. 2. 2023


Na co se podívat online?

Už máte předplacenou streamovací platformu DRAMOX? Ta přináší divadelní představení nejenom z českých, ale také ze zahraničních divadel. A dívat se můžete v pohodlí domova.


Martinů – Česká rapsodie Bohuslavova

Skladatel Bohuslav Martinů se narodil v Poličce, v nevelkém městě. On sám ale dosáhl velkých věcí. Díky této hře se o jeho životě dozvíte mnoho zajímavých skutečností.


Faggots

Oceňované drama představuje kombinaci tragikomedie a dystopické reality. Zabývá se erotikou a city v souvislosti s LGBTQ+ společností. Lidstvo prohrává válku se smrtícím virem, na který umírají hlavně ženy. Naopak se zcela vyhýbá homosexuálním mužům. Smrt poslední ženy Pink Mama znamená začátek nové, gay éry.


Foto: Faggots, Dramox

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM